Konto?

Jubileuszowa akcja oddawania krwi

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2

w Kępnie

W dniu 25 września w naszej szkole odbyła się kolejna, piąta już, akcja oddawania krwi.

Podobnie jak poprzednie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Udział w niej wzięło 75 dawców, z tego ponad 50 po raz pierwszy. Był to dla nich pierwszy kontakt z honorowym krwiodawstwem. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłości zostaną Zasłużonymi Dawcami Krwi.

Uczniowie naszego zespołu po raz kolejny dali przykład ogromnego zaangażowania, wrażliwości i bezinteresowności.

Akcja zorganizowana została przez Szkolny Klub Honorowego Dawcy Krwi „Wampirek”. Organizatorzy akcji bardzo dziękują za udział młodzieży szkolnej, honorowym krwiodawcom spoza szkoły, pracownikom RCKiK w Kaliszu.

Bardzo cieszymy się, że organizowane przez SKHDK „Wampirek” akcje znalazły naśladowców w innych szkołach. Propagowanie honorowego krwiodawstwa daje efekt w postaci tak licznego udziału młodzieży szkolnej w każdej akcji i odpowiedzi na hasło „każda kropla krwi darem życia”.

Zwracamy się z apelem do wszystkich pełnoletnich, zdrowych młodych ludzi:

Dzielcie się darem życia – krwią!”.

Koordynator akcji Bogusław Drab

W dniu 19.09.2014 uczniowie  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie: Dominik Góral i Artur Świderski pod opieką mgr inż. Agnieszki Bartnikowskiej zajęli drugie miejsce w Regionalnym  Konkursie Branży Gastronomicznej pod tytułem  „Najlepsza potrawa regionalna – wspomnienie dzieciństwa”.

Honorowe  II miejsce, toster i dyplom wywalczyli uczniowie  klasy trzeciej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, potrawą „Tartusy nadziewane kartoflami ze smażonym serem”.  Zwycięzcy odbywają praktyki zawodowe w Karczmie AWRA w Kępnie oraz w  Przedszkolu nr 5 w Ostrzeszowie.

Celem Konkursu było kształcenie umiejętności zawodowych z uwzględnieniem twórczych inspiracji uczniów, rozpowszechnienie wiedzy na temat polskich potraw regionalnych oraz wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami konkursu.

Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół  Usługowo- Gospodarczych w Pleszewie, Stowarzyszenie „Poznańska 36”, Starostwo Powiatowe w Pleszewie oraz Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Pleszewie. Konkurs odbył się w Pleszewie na Wielkopolskim Festiwalu Rzemiosła organizowanym pod honorowym patronatem: Ministra Gospodarki- Janusza Piechocińskiego, Ministra Pracy i Polityki Społecznej- Władysława Kosiniaka- Kamysza ,Ministra Edukacji Narodowej - Joanny Kluzik - Rostkowskiej oraz Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego- Jerzego Bartnika.

Naszym zwycięzcom  serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość…

Klasy wieczorowe >