Druga grupa nauczycieli we Włoszech

Piotr Krymiec, 28 maja 2018

W dniach 20-26 maja br. sześciu kolejnych nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w obserwacji pracy włoskich szkół i zakładów pracy (job shadowing). Było to możliwe dzięki projektowi ze środków Unii Europjeskiej Erasmus+ Akcja 1.

Nauczyciele odwiedzili m. in. :

• firmę logistyczną - TREVI S.P.A, która specjalizuje się w dystrybucją i serwisem sprzętu AGD,
  • szkołę ISTITUTO TECNICO ECONOMICO STATALE "R. VALTURIO" w Rimini,
  • szkołę ISTITUTO PROFESSIONALE STATALE PER L'INDUSTRIA E L'ARTIGIANATO LEON BATTISTA ALBERTI w Rimini,
  • szkołę IPSSAR S.Savioli, w Piacenzie.

Nad poprawnym przebiegiem wizyty czuwała p. Irena Willard z firmy Sistema Tourismo, która zadba również o naszych uczniów w marcu podczas praktyk i drugiej wizyty nauczycieli w maju br.

W projekcie udział wzięli: Edyta Tecław, Monika Józefowska, Daria-Brajer-Działak, Małgorzata Żłobińska-Podejma, Andrzej Kowalczyk, i Maciej Wieczorek.