stycznia

Dorota Tokarek

VII MIĘDZYSZKOLNA CORRIDA ORTOGRAFICZNA O TYTUŁ „MISTRZA ORTOGRAFII” W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 W KĘPNIE

10 stycznia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Kępnie zorganizowana została VII edycja Międzyszkolnej Corridy Ortograficznej o tytuł „Mistrza ortografii”. Konkurs ortograficzny corocznie organizowany jest przez wicedyrektor Barbarę Mędel oraz polonistki ZSP Nr 2: Aleksandrę Klimecką, Barbarę Noculak, Dorotę Tokarek, Marię Rachlak, a także Jarosława Dominika.

Dziewięcioro uczestników ze szkół ponadpodstawowych powiatu kępińskiego zmagało się z niezwykle trudnym tekstem dyktanda pt. „Ekscentryczna ekshrabina”, który stanowił wielkie wyzwanie dla piszących. „A że na dworze ziąb, mróz i śnieżyca, woźnica Jakub, cierpiący na próchnicę zębów, przygotował podkuwki płóz do sań i małe podkówki dla wpółdrzemiących kucyków. Następnie udał się do przydrożnej oberży i zażądał od hożej kucharki uwarzenia naprędce co najmniej superpożywnej zupy jarzynowej, tudzież paru pizz z mozzarellą i curry albo z sosem bolognese”. - to tylko fragment zawiłej pisowni wyrazów.

Jury w składzie: Marek Froń, Maria Połomska-Wojtasik, Aleksandra Klimecka, Barbara Noculak, Dorota Tokarek i Maria Rachlak po wnikliwym sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniło zwycięzców - I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” oraz „Złotą Muletę” zdobyła Małgorzata Taras z LO Nr 1, II miejsce przyznano Julii Michalskiej z ZSP Nr 1, III miejsce uzyskał Jan Panek z ZSP Nr 1.

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk dyrektor Zespołu Barbary Howis nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP Nr 2 w Kępnie. Pozostałym uczestnikom ortograficznych zmagań: Kamili Belce (LO Nr 1), Hannie Biegańskiej ( ZSP Nr 1 ), Laurze Antoszków (ZSP Nr 2), Martynie Składnikiewicz ( LO Nr 1), Julii Ruszkowskiej (ZSP Nr 2) oraz Zuzannie Gąszczak (ZSP Nr 2) wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy. Dyrektor szkoły złożyła także podziękowania jury za wytężoną pracę oraz wszystkim polonistom przygotowującym uczniów do konkursu.