lutego

Maciej Wieczorek

VIII edycja Powiatowego Konkursu dla ucznów klas ósmych szkół podstawowych „Sprawni w przyszłym zawodzie”

Dziś odbyła VIII edycja Powiatowego Konkursu „Sprawni w przyszłym zawodzie”. Udział w nim wzięli uczniowie prawie z wszystkich szkół podstawowych (19) powiatu kępińskiego. Konkurs odbywał sie pod patronatem Starostwa Powiatowgo w Kępnie, a obecnością zaszczycili: Robert Kieruzal - starosta kępiński oraz Andrzej Jóźwik - naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu.

Konkurs ten został zainicjowany w 2013 roku przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie i Starostwo Powiatowe w Kępnie. Obejmuje obszar całego powiatu kępińskiego, a jego głównym celem jest rozwój i kształtowanie myślenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, oraz przygotowanie młodzieży do przemyślanego wyboru przyszłego zawodu.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań praktycznych/technicznych przygotowanych przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i pod ich opieką, z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie szkoły podstawowej. Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna (4 uczniów i opiekun). Uczniowie w zależności od zainteresowań wykonywali zadania pod nadzorem nauczyciela z ZSP Nr 2 w Kępnie. Zadaniem uczniow było zdobywanie punktów dla siebie i szkoły w następujących pracowniach/branżach: agrobiznes, budowlano - projektowej, elektrycznej, fryzjerskiej, gastronomicznej, handlowej, logistycznej, mechaniki pojazdowej i ślusarstwa, rolniczej oraz technologii drzewnych i tapicerskich.

Nad całością czuwało jury w składzie: dyrektor mgr Barbara Howis, przewodniczący Zespołu Nauczycieli Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Laura Antoszków.

W tym roku najlepsza okazała się drużyna z Nowej Wsi Książęcej w składzie uczniowskim (Katarzyna Gogół, Anastazja Krowiarz, Szymon Głowik, Andrzej Sobczak). Następnie na podium znalazła się Szkoła Podstawowa z Mroczenia (Amelia Dwornik, Martyna Czaja, Przemysław Hełka, Przemysław Domagała) i Szkoła Podstawowa z Donaborowa (Sandra Rzepka, Jan Dróżdź, Kacper Froń, Adam Skiba).

Wyróżniono również uczniów w dwóch grupach zawodowych:

Organizatorzy, dzięki wsparciu organu prowadzącego, obdarowali wszystkich uczestników upominkami i zapewnili poczęstunek.