września

Anna Matysiak

Narodowy Dzień Sportu – 11 września 2021r.

Narodowy Dzień Sportu odbędzie się 11 września 2021r. w całej Polsce.

Narodowy Dzień Sportu, to inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Zwalcz Nudę wspólnie z partnerami – instytucjami propagującymi sport, której celem jest promowanie aktywności, zdrowego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Projekt jest wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a także przez marszałków prawie wszystkich województw, Polski Komitet Olimpijski i Paraolimpijski.

Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci – oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – również rodzice mają możliwość rozwijania pasji oraz nabywania nowych.

W czasie Narodowego Dnia Sportu w całej Polsce jednego dnia odbywają się dni otwarte, bezpłatne wydarzenia sportowe, zawody, treningi, spotkania z mistrzami. Organizują je instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, Polskie Związki Sportowe, jak i punkty prywatne.

Wchodząc w link https://narodowydziensportu.pl/ix-edycja/wydarzenia/ można dowiedzieć się gdzie odbywają się wydarzenia sportowe.

Najbliższe proponowane zajęcia odbywają się we Wrocławiu. Oto przykładowe wydarzenia sportowe:

Capoeira 09/09/2021

19:00 - 20:00 Akademia Capoeira Wrocław - pierwszy darmowy trening capoeira.

Back in the game 11/09/2021

10:00 - 15:00 Back in the game.

Fitness Adacemy Strzegomska Wrocław

Po pandemii wracamy do gry. Organizujemy turniej squasha.

11/09/2021 10:00 - 13:00

Dzień otwarty na przystani KW PEGAZ - Klub Wioślarski PEGAZ Wrocław

Możliwość wiosłowania po Odrze na łódkach turystycznych - dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

11/09/2021 13:00 - 14:00

HIP HOP dla młodzieży i dorosłych - studio Tutaj MWK, Wrocław

Zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Jana Jagodzińskiego z HIP HOPU w godzinach 13:00-14:00 (młodzież/dorośli)

11/09/2021 13:00 - 14:00

Ogólnorozwojowy trening nordic walking - Park Południowy Wrocław

Zapraszamy na ogólnorozwojowy trening nordic walking. Podczas treningu nauczysz się w praktyce prawidłowej techniki nordic walking.

20/09/2021 - 29/10/2021 19:00 - 20:30

Jeden bezpłatny trening w grupie początkującej dla młodzieży i dorosłych Akademia Baguazhang – Szkoła Tradycyjnego Kung Fu, Qigong, Wrocław

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do aktywnego spędzenia Narodowego Dnia Sportu!